GELİŞİM KOLEJİ:83 - BEŞİKTAŞ:45

16 Ocak 2018, Salı
BASKETBOL Gençler Ligi’nde Final Grubu’na kalmayı garantileyen takımımız Beşiktaş’ı 83-45 yendi.


Bu haber (0) defa okundu  

GELİŞİM KOLEJİ:83 - BEŞİKTAŞ:45

 

HAKEMLER: Erdoğan Çelebi, Ahmet Ersan Ergüler, Barış Öztürk


GELİŞİM KOLEJİ: Yağız Ateşli 9, Eren Öner 4, Marcu Badiu 11, Alperen İşçi 8, Arda Korkmaz 13, Ege Cemsun 10, Olgun Kocabaşoğlu 4, Ali Berke Kılınç 6, Baran Eren Aycan 3, Atahan Demirtaş 14,


BEŞİKTAŞ: Ömür Beşiroğlu 2, Hilmihan Tunca 7, Ege Küçükduman 2, Zülküf Işık, Emir Yarıcı 2, Pamir Can Kaya 2, Muhammet Ali Koç, Çağdaş Kayabaşı 5, Hüseyin Berat Kütükçü 5, Efe Dim 5, Atilla Can Nayman 10, Melih Kazmaz 5


PERİYOTLAR: 20-10, 43-20, 63-37,83-45

 

BASKETBOL Gençler Ligi’nde Final Grubu’na kalmayı garantileyen Gelişim Koleji, sahasında Beşiktaş’ı 83-45 yendi.


İlk periyot karşılıklı sayılar ile başlarken, Gelişim Koleji Arda Korkmaz ve Atahan Demirtaş’ın sayıları ile durumu 17-6’ya getirdi. Beşiktaş hızlı hücumlarla farkı 7 sayıya kadar indirse de Gelişim Koleji Alperen İşçi’nin son saniye basketi ile ilk çeyreği 20-10 üstün tamamladı.


İkinci peryotta da etkili hücumlarını sürdüren ev sahibi ekip, Yağız Ateşli ve Olgun Kocabaşoğlu’nun kenardan katkılarıyla soyunma odasına 43-20 önde girdi.


Üçüncü çeyrekte de pota altında rahat sayı bulan sarı-yeşilli ekip, maçın son bölümüne 63-37 üstün girdi. Son çeyrekte farkın kapanmasına izin vermeyen Gelişim Koleji karşılaşmayı 83-45 kazandı.




  • HOŞ GELDİN CÜNEYT KENDİRCİ
    KALP ameliyatı sorası takımımızla ilk maçına çıkan Cüneyt Kendirci, hasret giderdi...
  • GELİŞİM KOLEJİ:0 – ALAŞEHİR BLD:3
    BAYAN Voleybol Takımımız, sahasında lider Alaşehir Belediyespor'a 3-0 yenildi.
  • GELİŞİM KOLEJİ:77 - İSTANBUL BBSK:63
    BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu 4.hafta maçında, takımımız sahasında İstanbul temsilcisini 14 sayı farkla mağlup etti.
  • BANVİT:90 – GELİŞİM KOLEJİ:66
    BASKETBOL Takımımız, Bandırma deplasmanında rakibine 24 sayı farkla yenildi.
  • ÜST ÜSTE GALİBİYETLERE DEVAM
    VOLEYBOL Takımımız, deplasmanda Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni 3-1 yenerek üst üste 6. galibiyetini aldı.
  • GELİŞİM KOLEJİ:3 – BODRUM DOĞUŞ:0
    VOLEYBOL Takımımız, sahasında Bodrum ekibini rahat geçti.
  • GELİŞİM KOLEJİ:77 PINAR KARŞIYAKA:80
    BASKETBOL Takımımız, İzmir Derbisi'nde Pınar Karşıyaka'ya 77-80 yenildi.
  • DARÜŞŞAFAKA BASKET:75 – GELİŞİM KOLEJİ:70
    FİNAL Grubu'nda mücadele eden takımımız, deplasmanda Darüşşafaka'ya 5 sayı farkla mağlup oldu.
  • NAZİLLİ BLD: 0 – GELİŞİM KOLEJİ:3
    BAYAN Voleybol Takımımız, deplasmanda Nazilli Belediyespor'u 3-0 yendi.
  • FİNAL GRUBUNDAYIZ
    Basketbol Gençler Ligi'nde normal sezonu dördüncü sırada tamamlayan ekibimiz, bu sonuçla bir kez daha Final Grubu'na kalmaya başardı.