GELİŞİM KOLEJİ:66 - PINAR KARŞIYAKA:74

14 Mart 2018, Çarşamba
İZMİR Derbisi'nde takımımız, rakibine 8 sayı farkla yenildi.


Bu haber (0) defa okundu  
GELİŞİM KOLEJİ:66 - PINAR KARŞIYAKA:74

SALON: Gelişim Koleji
HAKEMLER: Erdoğan Çelebi, Ersan Ergüler, Can Ütkür
GELİŞİM KOLEJİ: Marcu Badiu 8, Alperen İşçi 8, Arda Korkmaz 10, Berke Kılınç 12, Atahan Demirtaş 9, Baran Aycan 6, Ege Sun 5, Yağız Ateşli 8
PINAR KARŞIYAKA: Efe Barış, Ali Paçacı 7, Ahmet Acar 4, Mert Hotamış 15, Gökhan Demirli 18, Berkay Çıvgın 6, Çağatay Özkan, Hakan Çakır, Kılıçarslan Şenkaya 10, Uros Trifunovic 14
PERİYOTLAR: 15-20, 34-30, 51-52, 66-74


BASKETBOL Gençleri Ligi Final Grubu’nda mücadele eden Gelişim Koleji, evinde İzmir Derbisi'nde Pınar Karşıyaka'ya 66-74'lük skorla yenildi.
Gelişim Koleji Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmaya tutuk başlayan sarı-yeşilliler, maçın başında hücumda istediği sayıları bulamadı. Karşılaşmanın ilerleyen dakiklarında Arda Korkmaz ve Marcu Badiu ile sayılar bulan Gelişim Koleji, ilk çeyreği 15-20 geride tamamaladı. İkinci çeyrekte pota altını iyi kullanan sarı-yeşilliler, devrenin sonunda Alperen İşçi'nin üst üste bulduğu sayılarla 34-30 üstün tamamladı. 
Karşılaşmanın ikinci yarısında konuk ekip Pınar Karşıyaka toparlandı ve farkı kapatarak (40-45) 5 sayı farkla öne geçerek final periyoduna 51-52 üstün girdi. 
Ege Sun'un smacıyla final çeyreğine başlayan Gelişim Koleji, ilerleyen dakikalarda pota altında etkisiz kalınca İzmir Derbisi'nde Pınar Karşıyaka'ya 66-74'lük skorla mağlup oldu. 
Gelişim Koleji, 18 Mart Pazar günü deplasmanda Banvit'e konuk olacak.



  • HOŞ GELDİN CÜNEYT KENDİRCİ
    KALP ameliyatı sorası takımımızla ilk maçına çıkan Cüneyt Kendirci, hasret giderdi...
  • GELİŞİM KOLEJİ:0 – ALAŞEHİR BLD:3
    BAYAN Voleybol Takımımız, sahasında lider Alaşehir Belediyespor'a 3-0 yenildi.
  • GELİŞİM KOLEJİ:77 - İSTANBUL BBSK:63
    BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu 4.hafta maçında, takımımız sahasında İstanbul temsilcisini 14 sayı farkla mağlup etti.
  • BANVİT:90 – GELİŞİM KOLEJİ:66
    BASKETBOL Takımımız, Bandırma deplasmanında rakibine 24 sayı farkla yenildi.
  • ÜST ÜSTE GALİBİYETLERE DEVAM
    VOLEYBOL Takımımız, deplasmanda Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni 3-1 yenerek üst üste 6. galibiyetini aldı.
  • GELİŞİM KOLEJİ:3 – BODRUM DOĞUŞ:0
    VOLEYBOL Takımımız, sahasında Bodrum ekibini rahat geçti.
  • GELİŞİM KOLEJİ:77 PINAR KARŞIYAKA:80
    BASKETBOL Takımımız, İzmir Derbisi'nde Pınar Karşıyaka'ya 77-80 yenildi.
  • DARÜŞŞAFAKA BASKET:75 – GELİŞİM KOLEJİ:70
    FİNAL Grubu'nda mücadele eden takımımız, deplasmanda Darüşşafaka'ya 5 sayı farkla mağlup oldu.
  • NAZİLLİ BLD: 0 – GELİŞİM KOLEJİ:3
    BAYAN Voleybol Takımımız, deplasmanda Nazilli Belediyespor'u 3-0 yendi.
  • FİNAL GRUBUNDAYIZ
    Basketbol Gençler Ligi'nde normal sezonu dördüncü sırada tamamlayan ekibimiz, bu sonuçla bir kez daha Final Grubu'na kalmaya başardı.