GELİŞİM KOLEJİ:74 – TOFAŞ:67

16 Ocak 2019, Çarşamba
BASKETBOL Takımımız, evinde Bursa temsilcisini 7 sayı farkla mağlup etti.


Bu haber (0) defa okundu  

GELİŞİM KOLEJİ:74 – TOFAŞ:67


SALON: Gelişim Koleji

HAKEMLER: Polat Parlak, Rahmi Güner, Abdurrahman İnal

GELİŞİM KOLEJİ: Arda Gürtan 16, Anıl Uzşen, Kerem Özbalaban 19, Arda Korkmaz 19, Atahan Demirtaş 10, Baran Eren Aycan 2, Yiğit Özer Acımış 2, Emir Hasan Kocatürk 6, Mert Haliloğlu

TOFAŞ: Berkan Aksu 22, Buğra Atasoy 7, Emirhan Merdin 9, Ömer Yavaş 17, Mete Tekçevik 4, Eray Durmayaz 7, Furkan Çalışkan, Berkcan Keskindemir 1, Ata Can Atsüren, Bora Satır, Batın Tuna

PERİYOTLAR: 19-1, 44-37, 55-56, 74-67



BASKETBOL Gençler Ligi 17.hafta maçında Gelişim Koleji, sahasında TOFAŞ'ı 74-67 yendi. 

Karşılaşmanın hemen başında 4-0'lık seri yakalayan Gelişim Koleji, rakibine sert savunma yaparak ilk çeyreği 19-13, devreye ise 44-37 üstün girdi. Karşılaşmanın ikinci yarısına hücumda iyi başlayan konuk ekip farkı kapatarak final periyoduna 1 sayı (55-56) üstünlükle girdi. Kıyasıya mücadelenin yaşadığı son çeyrekte Gelişim Koleji, hücumda istediği sayıları bularak maçtan 74-67'lik skorla galip ayrıldı.

Sarı-yeşilli ekipte Arda Korkmaz ve Kerem Özbalaban 19 sayıyla performans sergiledi.

Gelişim Koleji, 21 Ocak Pazartesi günü ligin son maçında evinde Anadolu Efes'i ağırlayacak.




  • HOŞ GELDİN CÜNEYT KENDİRCİ
    KALP ameliyatı sorası takımımızla ilk maçına çıkan Cüneyt Kendirci, hasret giderdi...
  • GELİŞİM KOLEJİ:0 – ALAŞEHİR BLD:3
    BAYAN Voleybol Takımımız, sahasında lider Alaşehir Belediyespor'a 3-0 yenildi.
  • GELİŞİM KOLEJİ:77 - İSTANBUL BBSK:63
    BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu 4.hafta maçında, takımımız sahasında İstanbul temsilcisini 14 sayı farkla mağlup etti.
  • BANVİT:90 – GELİŞİM KOLEJİ:66
    BASKETBOL Takımımız, Bandırma deplasmanında rakibine 24 sayı farkla yenildi.
  • ÜST ÜSTE GALİBİYETLERE DEVAM
    VOLEYBOL Takımımız, deplasmanda Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni 3-1 yenerek üst üste 6. galibiyetini aldı.
  • GELİŞİM KOLEJİ:3 – BODRUM DOĞUŞ:0
    VOLEYBOL Takımımız, sahasında Bodrum ekibini rahat geçti.
  • GELİŞİM KOLEJİ:77 PINAR KARŞIYAKA:80
    BASKETBOL Takımımız, İzmir Derbisi'nde Pınar Karşıyaka'ya 77-80 yenildi.
  • DARÜŞŞAFAKA BASKET:75 – GELİŞİM KOLEJİ:70
    FİNAL Grubu'nda mücadele eden takımımız, deplasmanda Darüşşafaka'ya 5 sayı farkla mağlup oldu.
  • NAZİLLİ BLD: 0 – GELİŞİM KOLEJİ:3
    BAYAN Voleybol Takımımız, deplasmanda Nazilli Belediyespor'u 3-0 yendi.
  • FİNAL GRUBUNDAYIZ
    Basketbol Gençler Ligi'nde normal sezonu dördüncü sırada tamamlayan ekibimiz, bu sonuçla bir kez daha Final Grubu'na kalmaya başardı.