GELİŞİM KOLEJİ GELECEKTEN UMUTLU

9 Aralık 2021, Perşembe
TB2L ve BGL'de mücadele eden takımımız, BGL’nin ilk yarı periyodunu geride bıraktı.


GELİŞİM Koleji, bu sezon TB2L ve BGL'de mücadele ederken BGL’nin  ilk yarı periyodunu geride bıraktı.  Antrenör Cem Akdağ, gelecek için umutlu olduklarını açıkladı. 
"Diğer takımlardan farklı bir misyonumuz var. Akademik tarafta taviz vermeyen, 17 yaş ortalamasına sahip bir lise takımıyız. Amacımız, ülkemize iyi basketbolcular kazandırmak olsa da ilk hedefimiz iyi insanlar yetiştirtirmek" vurgusu yapan Akdağ, "Üç ayda 2. Lig maçları da dahil on dört resmi maç oynadık, yüze yakın antrenman yaptık. Elde ettiğimiz sonuçlardan çok, oyuncularımızın her geçen gün gözle görülür bir biçimde gelişmesi beni çok memnun ediyor. Bugüne kadar bir - iki sakatlık dışında her şey planladığımız gibi ilerledi. Sonuncu takımın bile lidere deplasmanda sadece iki sayı ile yenildiği, çok zorlu bir grupta mücadele veriyoruz. Takım olarak her geçen gün üzerine bir şeyler koyarak ilerliyoruz. Ve gelecek için umutluyuz" diye konuştu. • CEM HOCA'NIN ARDINDAN...
  Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.
 • CEM AKDAĞ'DAN VEDA YAZISI
  KULÜBÜMÜZDE unutulmaz güzel izler bırakan değerli hocamız, misyonunu tamamlayarak veda etti.
 • ÖZGÜR CENGİZ İLE GURURLANDIK
  BAŞARILI basketbolcumuz, NBA ve FIBA’nın İtalya Basketbol Federasyonu (FIP) ile düzenlediği Baketball Without Borders Europe / Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’na ülkemizden davet edilen üç oyuncudan biri oldu
 • DOĞAN, SAYI KRALI OLDU
  SİVAS’ta sona eren U18 Basketbol Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Doğan Bozveli, şampiyonanın sayı kralı oldu.
 • ANADOLU EFES:90 – GELİŞİM KOLEJİ:79
  Takımımız, Basketbol Gençler Ligi Play-Off çeyrek final rövanş maçında Anadolu Efes'e 90-79 yenilerek sezonu bitirdi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:76 – ANADOLU EFES:107
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, Play-Off Çeyrek Final ilk maçında sahasında karşılaştığı Anadolu Efes'e yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:91 – PINAR KARŞIYAKA:83
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, sahasında Pınar Karşıyaka'yı 91-83 yendi. Takımımız Play-Off Çeyrek Final'de Anadolu Efes'le eşleşti.
 • TEŞVİKİYE: 45 GELİŞİM KOLEJİ: 77
  BGL Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, deplasmanda Teşvikiye'yi 77-45'lik skorla yenerek play-off oynamaya hak kazandı.
 • GELİŞİM KOLEJİ:74 - GAZİANTEP BASKETBOL:65
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, sahasında lider Gaziantep Basketbol'u 74-65 yendi.
 • GAZİANTEP BASKETBOL:69 - GELİŞİM KOLEJİ:75
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden Gelişim Koleji, bu sezon sadece bir kez yenilen rakibini deplasmanda mağlup etti.