AKDAĞ: BGL, HARİKA BİR ORGANİZASYON

22 Şubat 2022, Salı
DENEYİMLİ antrenörümüz Cem Akdağ, ligin oyuncu gelişimine çok büyük katkıları olduğuna dikkat çekti.


GELİŞİM Koleji, Basketbol Gençler Ligi’nde klasman grubu serisini deplasmanda Fenerbahçe Beko galibiyetiyle geride bırakırken Coach Cem Akdağ, ligin oyuncu gelişimine çok büyük katkıları olduğuna dikkat çekti. 

“Açıkçası, gelişme çağındaki oyuncular için, bir sezon değil, beş aylık sürenin bile ne kadar ciddi fark yarattığını yaşayarak görme şansımız oldu” vurgusu yapan Akdağ, “Öncelikle BGL’nin harika bir organizasyon olduğunu bir kere daha tekrarlamak istiyorum. Diğer takımlara nazaran biraz daha farklı konumdayız.  Yaş ortalamamız en az bir yaş daha düşük. Ve bugüne kadar sadece okulumuzun öğrencilerine forma verdik. Oyuncularım ciddi gelişim gösterdi ve performansları gözümde bir kat daha değer kazandı” dedi.

Genel Menajer Namık Yazlar ile sezon başındaki planlamada oyuncuların gelişimini hızlandırmak için çok sayıda maç yapmayı hedeflediklerini belirten Akdağ, “Planın ilk aşaması olan Final Grubu’na kalmayı başardık. Bunu gerçekleştirirken, Anadolu Efes haricinde grubumuzdaki diğer tüm takımları, Fenerbahçe, Galatasaray da dahil olmak üzere yenme başarısını gösterdik. Böylelikle, güçlü takımlara karşı on iki tane daha maç oynama şansını yakaladık. Bu aşamadan sonra, hem oyuncularımızın gelişmesini sağlamaya hem de Play-Off için ilk sekize girmeye çalışacağız” diye konuştu. 

Sezon içerisinde oyuncu düzeyinde bazı hastalıklar ve hala devam eden sakatlıklar yaşadıklarına da dikkat çeken tecrübeli antrenör sözlerini şöyle tamamladı: “Tüm bunlara rağmen oyuncularımızın her geçen gün geliştiğini görmek bana tüm yaşadığımız sorunları unutturuyor.  Bu sene fizik gücümüzün yettiği kadar modern basketbolun gerektirdiği gibi, tempolu ve agresif oynamaya çalışıyoruz. Uyguladığımız hücum düzenlerinde topu daha fazla paylaşıyoruz, belirli oyunculara çizilmiş şablonlarımız yok, böylelikle daha çok oyuncunun yeteneklerini göstermesine imkân tanıyoruz.  TB2L ve BGL’de aynı kadro ile mücadele ettiğimiz için hem oyuncularımız hem idari ve teknik ekibimiz çok yıprandık, ama oyuncularımız hayatları boyunca kullanacakları tecrübeler kazandılar ve bundan sonra da kazanmaya devam edecekler.” • YAZLAR: YAŞAYIP GÖRECEĞİZ
  GENEL Menajerimiz Namık Yazlar, yeni sezon öncesi yeni lig sistemini değerlendirdi.
 • ÖNAL İLE 1 YIL DAHA
  Takımımız, genç antrenör Efe Can Önal ile 2023-2024 sezonunda da yola devam edecek.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 65 – GAZİANTEP BASKETBOL: 76
  Takımımız, play-off yarı final ikinci maçında Gaziantep Basketbol'a 76-65'lik skorla yenildi ve sezonu kapattı.
 • GAZİANTEP BASKETBOL: 98 - GELİŞİM KOLEJİ: 83
  BASKETBOL Gençler Ligi Play-Off Yarı Final ilk maçında Gelişim Koleji deplasmanda Gaziantep Basketbol'a yenildi.
 • YARI FİNALDEYİZ
  GELİŞİM Koleji Basketbol Gençler Ligi Play-Off Çeyrek Final üçüncü maçında Darüşşafaka'yı 92-90 yenerek adını son dört takım arasına yazdırdı.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 84 DARÜŞŞAFAKA: 66
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde takımımız, çeyrek final ikinci maçında rakibini 18 sayı farkla yendi ve durumu 1-1'e getirdi.
 • DARÜŞŞAFAKA: 85 GELİŞİM KOLEJİ:79
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji, çeyrek final ilk maçında Darüşşafaka'ya mağlup oldu.
 • ÖNAL: SÜREÇLERİ İNŞA EDİYORUZ
  ÖNAL: Sezonu üçüncü sırada bitirip en iyi derecemizi elde ettik.
 • GELİŞİM KOLEJİ:75 FENERBAHÇE BEKO:68
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji sahasında Fenerbahçe BEKO'yu 7 sayı farkla mağlup etti.
 • TED ANKARA KOLEJLİLER: 104 GELİŞİM KOLEJİ: 100
  Takımımız, deplasmanda Ankara ekibine 4 sayı farkla yenildi.