AKDAĞ: BGL, HARİKA BİR ORGANİZASYON

22 Şubat 2022, Salı
DENEYİMLİ antrenörümüz Cem Akdağ, ligin oyuncu gelişimine çok büyük katkıları olduğuna dikkat çekti.


GELİŞİM Koleji, Basketbol Gençler Ligi’nde klasman grubu serisini deplasmanda Fenerbahçe Beko galibiyetiyle geride bırakırken Coach Cem Akdağ, ligin oyuncu gelişimine çok büyük katkıları olduğuna dikkat çekti. 

“Açıkçası, gelişme çağındaki oyuncular için, bir sezon değil, beş aylık sürenin bile ne kadar ciddi fark yarattığını yaşayarak görme şansımız oldu” vurgusu yapan Akdağ, “Öncelikle BGL’nin harika bir organizasyon olduğunu bir kere daha tekrarlamak istiyorum. Diğer takımlara nazaran biraz daha farklı konumdayız.  Yaş ortalamamız en az bir yaş daha düşük. Ve bugüne kadar sadece okulumuzun öğrencilerine forma verdik. Oyuncularım ciddi gelişim gösterdi ve performansları gözümde bir kat daha değer kazandı” dedi.

Genel Menajer Namık Yazlar ile sezon başındaki planlamada oyuncuların gelişimini hızlandırmak için çok sayıda maç yapmayı hedeflediklerini belirten Akdağ, “Planın ilk aşaması olan Final Grubu’na kalmayı başardık. Bunu gerçekleştirirken, Anadolu Efes haricinde grubumuzdaki diğer tüm takımları, Fenerbahçe, Galatasaray da dahil olmak üzere yenme başarısını gösterdik. Böylelikle, güçlü takımlara karşı on iki tane daha maç oynama şansını yakaladık. Bu aşamadan sonra, hem oyuncularımızın gelişmesini sağlamaya hem de Play-Off için ilk sekize girmeye çalışacağız” diye konuştu. 

Sezon içerisinde oyuncu düzeyinde bazı hastalıklar ve hala devam eden sakatlıklar yaşadıklarına da dikkat çeken tecrübeli antrenör sözlerini şöyle tamamladı: “Tüm bunlara rağmen oyuncularımızın her geçen gün geliştiğini görmek bana tüm yaşadığımız sorunları unutturuyor.  Bu sene fizik gücümüzün yettiği kadar modern basketbolun gerektirdiği gibi, tempolu ve agresif oynamaya çalışıyoruz. Uyguladığımız hücum düzenlerinde topu daha fazla paylaşıyoruz, belirli oyunculara çizilmiş şablonlarımız yok, böylelikle daha çok oyuncunun yeteneklerini göstermesine imkân tanıyoruz.  TB2L ve BGL’de aynı kadro ile mücadele ettiğimiz için hem oyuncularımız hem idari ve teknik ekibimiz çok yıprandık, ama oyuncularımız hayatları boyunca kullanacakları tecrübeler kazandılar ve bundan sonra da kazanmaya devam edecekler.” • CEM HOCA'NIN ARDINDAN...
  Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.
 • CEM AKDAĞ'DAN VEDA YAZISI
  KULÜBÜMÜZDE unutulmaz güzel izler bırakan değerli hocamız, misyonunu tamamlayarak veda etti.
 • ÖZGÜR CENGİZ İLE GURURLANDIK
  BAŞARILI basketbolcumuz, NBA ve FIBA’nın İtalya Basketbol Federasyonu (FIP) ile düzenlediği Baketball Without Borders Europe / Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’na ülkemizden davet edilen üç oyuncudan biri oldu
 • DOĞAN, SAYI KRALI OLDU
  SİVAS’ta sona eren U18 Basketbol Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Doğan Bozveli, şampiyonanın sayı kralı oldu.
 • ANADOLU EFES:90 – GELİŞİM KOLEJİ:79
  Takımımız, Basketbol Gençler Ligi Play-Off çeyrek final rövanş maçında Anadolu Efes'e 90-79 yenilerek sezonu bitirdi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:76 – ANADOLU EFES:107
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, Play-Off Çeyrek Final ilk maçında sahasında karşılaştığı Anadolu Efes'e yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:91 – PINAR KARŞIYAKA:83
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, sahasında Pınar Karşıyaka'yı 91-83 yendi. Takımımız Play-Off Çeyrek Final'de Anadolu Efes'le eşleşti.
 • TEŞVİKİYE: 45 GELİŞİM KOLEJİ: 77
  BGL Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, deplasmanda Teşvikiye'yi 77-45'lik skorla yenerek play-off oynamaya hak kazandı.
 • GELİŞİM KOLEJİ:74 - GAZİANTEP BASKETBOL:65
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, sahasında lider Gaziantep Basketbol'u 74-65 yendi.
 • GAZİANTEP BASKETBOL:69 - GELİŞİM KOLEJİ:75
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden Gelişim Koleji, bu sezon sadece bir kez yenilen rakibini deplasmanda mağlup etti.