CEM AKDAĞ'DAN VEDA YAZISI

9 Haziran 2022, Perşembe
KULÜBÜMÜZDE unutulmaz güzel izler bırakan değerli hocamız, misyonunu tamamlayarak veda etti.


BASKETBOL Süper Lig antrenörlüğü yaptığım süre içinde, en büyük hayalim ileride gençlerle çalışarak onlara bilgi ve birikimlerimi aktarmaktı. Ancak uzunca bir süre bu imkanı yakalayamadım.
En sonunda sevgili dostum Namık Yazlar, Gelişim Koleji’nden gelecek vaadeden bir grup oyuncu olduğunu ve bu takımı çalıştırmak isteyip istemediğimi sordu. Tereddütsüz teklifi kabul ettim. İyi ki kabul etmişim. Mütevazı ancak harika bir organizasyonun içine girdim.

Sayın Serdar Öner’in yarattığı bu eğitim kurumunu anlatmak öyle kolay değil. Akademik ve kültürel aktivitelerin yanı sıra, sporun birlikte sürdürüldüğü mükemmel bir eğitim kurumu. Açıkçası hayal ettiğimden çok daha güzel bir sezon geçirdim. 
Çok özel insanlarla birlikte, adeta bir aile gibi geçen bu süre içinde, on yedi buçuk yaş ortalaması olan, on dört gençle tam 70 resmi maç ve 200'e yakın antrenman yaptık.
Sonuç; U18 Milli Takımının aday kadrosuna tüm diğer kulüplerden daha fazla, dört oyuncu verdik. 
Ayrıca ileride üst düzey liglerde görmeyi umduğum diğer beş oyuncumuz, TBF’nin resmi sitesinde seçilen haftanın karmalarına girerek kendilerini gösterme şansını buldu.

Sonuç olarak sevgili Namık Yazlar’la daha önce konuştuğumuz gibi misyonumu yerine getirdim ve bu harika insanlardan ayrılma zamanım geldi.
 
Bana bu imkanı yaratan başkanımız sayın Serdar Öner’e sevgili dostum Namık Yazlar’a, yardımcı antrenörlerim Esra’ya, Feyzi’ye, altyapı antrenörümüz İbrahim’e, kondisyonerimiz Can’a, masörümüz Zafer abiye, emektarlarımız Serpil ve Filiz’e her şey için çok teşekkür ediyorum.

Sizleri hiç unutmayacağım.

Cem AKDAĞ • GELİŞİM KOLEJİ YENİDEN YAPILANIYOR
  GELİŞİM Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, yeni sezon öncesi yeniden yapılanma sürecini hızlı bir şekilde yönettiklerini belirtti.
 • ÖNAL: 1 + 1 = 1
  Gelişim Koleji’nin genç coachu Efe Can Önal, bireyselliğin geçici olduğunu, oyuncuların basketbol dışında da her zaman bir takım çalışmasının içerisinde olacağını vurgulayarak Tarkovski’nin felsefesine gönderme yaptı.
 • GELİŞİM KOLEJİ’NDE ÖNAL DÖNEMİ
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, takımın başına Efe Can Önal'ı getirdi.
 • CEM HOCA'NIN ARDINDAN...
  Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.
 • CEM AKDAĞ'DAN VEDA YAZISI
  KULÜBÜMÜZDE unutulmaz güzel izler bırakan değerli hocamız, misyonunu tamamlayarak veda etti.
 • ÖZGÜR CENGİZ İLE GURURLANDIK
  BAŞARILI basketbolcumuz, NBA ve FIBA’nın İtalya Basketbol Federasyonu (FIP) ile düzenlediği Baketball Without Borders Europe / Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’na ülkemizden davet edilen üç oyuncudan biri oldu
 • DOĞAN, SAYI KRALI OLDU
  SİVAS’ta sona eren U18 Basketbol Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Doğan Bozveli, şampiyonanın sayı kralı oldu.
 • ANADOLU EFES:90 – GELİŞİM KOLEJİ:79
  Takımımız, Basketbol Gençler Ligi Play-Off çeyrek final rövanş maçında Anadolu Efes'e 90-79 yenilerek sezonu bitirdi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:76 – ANADOLU EFES:107
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, Play-Off Çeyrek Final ilk maçında sahasında karşılaştığı Anadolu Efes'e yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:91 – PINAR KARŞIYAKA:83
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, sahasında Pınar Karşıyaka'yı 91-83 yendi. Takımımız Play-Off Çeyrek Final'de Anadolu Efes'le eşleşti.