CEM HOCA'NIN ARDINDAN...

11 Haziran 2022, Cumartesi
Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.


Cem Akdağ ile çok iyi bir sezon geçirdik. Göreve başladıktan kısa bir süre sonra sadece kulüpte değil okulda da bir çok kişinin “Cem Hoca’sı” oldu. Onun için iyi bir profesyonel demek yetersiz olur; bu kadar bilgili, birikimli, tecrübeli ama bir o kadar da egosuz az insan vardır.

Basketbola olan tutkusunu ve sadece iyi profesyonel olmanın ötesinde gençlere verdiği önemi en güzel şöyle anlatabilirim : Cem abiyle kontratımız Mayıs sonunda bitmesine rağmen şu an her gün oyunculara bireysel antrenman yaptırmaya devam ediyor.

İşin teknik kısmına gelecek olursak; sezon başında oynatmayı düşündüğü sistemi bana gerekçeleriyle anlattı ve zaman alsa da bunu oturttu. Az dribling daha çok pas, topsuz cut ve screen’lerin kullanıldığı, yüksek tempo, doğru zaman yakalandığında erken top kullanma, oyun okuma becerisiyle hızlı karar verme, herkesin oyuna dahil olduğu kalıplaşmış düzenlerin olmadığı bir sistemle oynadık.

Altyapılarda oynanan, A takım düzenlerinin kopyalandığı ve normal olarak “kötü kopya”  olarak gerçekleşen sistemin neden oyuncuların gelişimine istenen düzeyde katkı vermediğini çok yakından görmüş olduk.

Cem Akdağ ile çalışarak tüm camiaya şunu gösterdik; güncel basketbolu yakın takip eden, tutkulu, tecrübeli, bilgili bir antrenörün altyapılarda çalışmasına ihtiyaç var. Biz kulüp olarak onunla uzun süre çalışmayı çok isterdik ancak kendince haklı nedenleri var, saygıyla karşılıyoruz. Kendisi misyonunu tamamladığını söylüyor, aslında biz de aynısını söylüyoruz. Biz de Cem Akdağ gibi bir ismi altyapının başına getirerek tüm camiaya bir mesaj vererek misyonumuzu yerine getirdik. Bize göre daha profesyonel, daha büyük organizasyonlarda, tüm olanakları bizden daha gelişmiş kulüplerde çalışması ve ülke basketboluna katkı vermeye devam etmesi en büyük arzumuz.

Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.

Yolun açık olsun…

Namık YAZLAR • GELİŞİM KOLEJİ YENİDEN YAPILANIYOR
  GELİŞİM Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, yeni sezon öncesi yeniden yapılanma sürecini hızlı bir şekilde yönettiklerini belirtti.
 • ÖNAL: 1 + 1 = 1
  Gelişim Koleji’nin genç coachu Efe Can Önal, bireyselliğin geçici olduğunu, oyuncuların basketbol dışında da her zaman bir takım çalışmasının içerisinde olacağını vurgulayarak Tarkovski’nin felsefesine gönderme yaptı.
 • GELİŞİM KOLEJİ’NDE ÖNAL DÖNEMİ
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, takımın başına Efe Can Önal'ı getirdi.
 • CEM HOCA'NIN ARDINDAN...
  Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.
 • CEM AKDAĞ'DAN VEDA YAZISI
  KULÜBÜMÜZDE unutulmaz güzel izler bırakan değerli hocamız, misyonunu tamamlayarak veda etti.
 • ÖZGÜR CENGİZ İLE GURURLANDIK
  BAŞARILI basketbolcumuz, NBA ve FIBA’nın İtalya Basketbol Federasyonu (FIP) ile düzenlediği Baketball Without Borders Europe / Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’na ülkemizden davet edilen üç oyuncudan biri oldu
 • DOĞAN, SAYI KRALI OLDU
  SİVAS’ta sona eren U18 Basketbol Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Doğan Bozveli, şampiyonanın sayı kralı oldu.
 • ANADOLU EFES:90 – GELİŞİM KOLEJİ:79
  Takımımız, Basketbol Gençler Ligi Play-Off çeyrek final rövanş maçında Anadolu Efes'e 90-79 yenilerek sezonu bitirdi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:76 – ANADOLU EFES:107
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, Play-Off Çeyrek Final ilk maçında sahasında karşılaştığı Anadolu Efes'e yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:91 – PINAR KARŞIYAKA:83
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, sahasında Pınar Karşıyaka'yı 91-83 yendi. Takımımız Play-Off Çeyrek Final'de Anadolu Efes'le eşleşti.