GELİŞİM KOLEJİ’NDE ÖNAL DÖNEMİ

16 Ağustos 2022, Salı
BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, takımın başına Efe Can Önal'ı getirdi.


BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, Antrenör Cem Akdağ ile vedalaştıktan sonra takımın başına Efe Can Önal'ı getirdi. ODTÜ Felsefe Bölümü mezunu olan 1992 doğumlu Önal, Yücetepe, ODTÜ, Ormanspor, Tofaş ve Çankaya Üniversitesi'nde görev yaptı. Ormanspor, ve Çankaya Ünv. ile U18 şampiyonluğu yaşayan genç teknik adam, BGL'de Tofaş'ın asistan coachluğunu yaptı. 

Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, oldukça iyi geçen sezonun ardından BGL ve altyapıda yeniden bir oluşum içine girdiklerini belirterek "Misyonumuza uygun şekilde oyuncu yetiştirmeye devam edeceğiz. Efe Can Önal genç, çalışkan, donanımlı ve potansiyelli bir antrenör. Altyapı organizasyonuna dinamizm getireceğine inanıyorum" dedi. 

"Biz altyapı kulübüyüz, işimiz yetiştirmek" vurgusu yapan Yazlar "Zor olanla uğraşıyoruz, her zaman anlatmaya çalışıyorum; büyük bütçeli kulüplerin haricinde bizim gibi altyapı kulüpleri Türk basketbolu için çok kıymetli. Çünkü sabır, zaman ve çok emek isteyen bir işle uğraşıyoruz. Bizlerin motivasyonu hep yüksek olmalı. Büyük kulüplerden hep saygı görüyoruz ve bundan büyük gurur duyuyoruz. Geçen sezonu iyi geçiren oyuncularımıza transfer teklifleri geldi, Arda Duraklar NCAA'ye gitti, Özgür Cengiz Tofaş’la kontrat imzaladı. İki oyuncumuz daha çok yakında önemli transferler yapacak gözüküyor. Bu sene büyük çıkış yapacağına inandığım 3-4 oyuncumuz daha var ve eğitimleri sabırla devam ediyor" diye konuştu. • GELİŞİM KOLEJİ YENİDEN YAPILANIYOR
  GELİŞİM Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, yeni sezon öncesi yeniden yapılanma sürecini hızlı bir şekilde yönettiklerini belirtti.
 • ÖNAL: 1 + 1 = 1
  Gelişim Koleji’nin genç coachu Efe Can Önal, bireyselliğin geçici olduğunu, oyuncuların basketbol dışında da her zaman bir takım çalışmasının içerisinde olacağını vurgulayarak Tarkovski’nin felsefesine gönderme yaptı.
 • GELİŞİM KOLEJİ’NDE ÖNAL DÖNEMİ
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, takımın başına Efe Can Önal'ı getirdi.
 • CEM HOCA'NIN ARDINDAN...
  Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.
 • CEM AKDAĞ'DAN VEDA YAZISI
  KULÜBÜMÜZDE unutulmaz güzel izler bırakan değerli hocamız, misyonunu tamamlayarak veda etti.
 • ÖZGÜR CENGİZ İLE GURURLANDIK
  BAŞARILI basketbolcumuz, NBA ve FIBA’nın İtalya Basketbol Federasyonu (FIP) ile düzenlediği Baketball Without Borders Europe / Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’na ülkemizden davet edilen üç oyuncudan biri oldu
 • DOĞAN, SAYI KRALI OLDU
  SİVAS’ta sona eren U18 Basketbol Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Doğan Bozveli, şampiyonanın sayı kralı oldu.
 • ANADOLU EFES:90 – GELİŞİM KOLEJİ:79
  Takımımız, Basketbol Gençler Ligi Play-Off çeyrek final rövanş maçında Anadolu Efes'e 90-79 yenilerek sezonu bitirdi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:76 – ANADOLU EFES:107
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, Play-Off Çeyrek Final ilk maçında sahasında karşılaştığı Anadolu Efes'e yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:91 – PINAR KARŞIYAKA:83
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, sahasında Pınar Karşıyaka'yı 91-83 yendi. Takımımız Play-Off Çeyrek Final'de Anadolu Efes'le eşleşti.