GELİŞİM KOLEJİ YENİDEN YAPILANIYOR

23 Eylül 2022, Cuma
GELİŞİM Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, yeni sezon öncesi yeniden yapılanma sürecini hızlı bir şekilde yönettiklerini belirtti.


GELİŞİM Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, yeni sezon öncesi takımda çok büyük çapta değişimler yaşandığını ve yeniden yapılanma sürecini hızlı bir şekilde yönettiklerini vurgulayarak, “Uzun vadeli planlama ile çalışacak bir ekiple yola devam ediyoruz” dedi.

Görevi genç coach Efe Can Önal’a devreden Cem Akdağ’ın özel bir kulübe geçiş yaptığını, oyuncuların önemli transferler gerçekleştirdiğini, profesyonel yaşamın doğal sonucu olarak kondisyoner, yardımcı antrenör ve masörün takımdan ayrıldığını belirten Yazlar, “Bu kadar büyük çapta bir değişimi ilk kez yaşadık. Bazılarını bekliyorduk, aslında bazı oyuncularımızın kariyerlerini bir üst seviyede devam ettirmesini de istiyorduk. Ancak staffta beklediğimizden fazla değişiklik oldu. Cem Akdağ, resmen ikinci baharını yaşayıp çok güzel, özel bir kulübe transfer oldu. Kondisyonerimiz, yardımcı antrenörümüz  ve masörümüz de ayrılık kervanına katıldılar. Bizim için hepsi birbirinden değerliydi, sonuçta profesyonel hayat. Hepsiyle çok iyi ayrıldık, yolları sonuna kadar açık olsun. Yeniden yapılanmak zorunda kaldık ama bu sefer daha uzun vadeli çalışacak bir ekip kurduk. Antrenörümüz Efe Can Önal, kendine yatırım yapan, yaşına göre oldukça donanımlı, özgüvenli ve sosyal iletişimi yüksek bir antrenör” diye konuştu.

BGL kadrosunun bu sene daha farklı bir kimyaya sahip olduğunu, daha savunmacı ve daha şuta dayalı oynayan bir takımın temelini attıklarını vurgulayan Yazlar, “Yetiştirici bir kulüp olarak her sezon deplasmanlı liglere ve milli takımlara oyuncu veriyoruz. Amacımız hiç bir zaman derece yapmak olmadı. İyi bir jenerasyon yakaladığınızda başarı zaten geliyor ama asıl amacımız her oyuncumuzu kendi potansiyelinin en üstüne çıkarmak. BGL takımımızda yine bu kapasitede oyuncularımız var. Sezon başlayınca göze batacak oyuncularımız olacak ve biz de bundan mutluluk duyacağız” yorumu yaptı.

Yazlar, sözlerini şöyle tamamladı: “Altyapı basketbolunda yıllardır sorun tespitleri yapılıyor ve çözüm önerileri konuşuluyor. Ancak ortak akıl üretip harekete geçmede ne yazık ki hiç yol alınmıyor. Aynı şablonlar, aynı sistemler, aynı kaotik ortamda patinaj yapıp duruluyor. En büyük sorunumuz  ise mış gibi yapmak. Artık eylem dönemine geçip altyapı basketbolunda ihtiyaç olan değişim sürecini başlatmak gerekiyor.” • YAZLAR: YAŞAYIP GÖRECEĞİZ
  GENEL Menajerimiz Namık Yazlar, yeni sezon öncesi yeni lig sistemini değerlendirdi.
 • ÖNAL İLE 1 YIL DAHA
  Takımımız, genç antrenör Efe Can Önal ile 2023-2024 sezonunda da yola devam edecek.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 65 – GAZİANTEP BASKETBOL: 76
  Takımımız, play-off yarı final ikinci maçında Gaziantep Basketbol'a 76-65'lik skorla yenildi ve sezonu kapattı.
 • GAZİANTEP BASKETBOL: 98 - GELİŞİM KOLEJİ: 83
  BASKETBOL Gençler Ligi Play-Off Yarı Final ilk maçında Gelişim Koleji deplasmanda Gaziantep Basketbol'a yenildi.
 • YARI FİNALDEYİZ
  GELİŞİM Koleji Basketbol Gençler Ligi Play-Off Çeyrek Final üçüncü maçında Darüşşafaka'yı 92-90 yenerek adını son dört takım arasına yazdırdı.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 84 DARÜŞŞAFAKA: 66
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde takımımız, çeyrek final ikinci maçında rakibini 18 sayı farkla yendi ve durumu 1-1'e getirdi.
 • DARÜŞŞAFAKA: 85 GELİŞİM KOLEJİ:79
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji, çeyrek final ilk maçında Darüşşafaka'ya mağlup oldu.
 • ÖNAL: SÜREÇLERİ İNŞA EDİYORUZ
  ÖNAL: Sezonu üçüncü sırada bitirip en iyi derecemizi elde ettik.
 • GELİŞİM KOLEJİ:75 FENERBAHÇE BEKO:68
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji sahasında Fenerbahçe BEKO'yu 7 sayı farkla mağlup etti.
 • TED ANKARA KOLEJLİLER: 104 GELİŞİM KOLEJİ: 100
  Takımımız, deplasmanda Ankara ekibine 4 sayı farkla yenildi.