ÖNAL: SÜREÇLERİ İNŞA EDİYORUZ

17 Mart 2023, Cuma
ÖNAL: Sezonu üçüncü sırada bitirip en iyi derecemizi elde ettik.


GELİŞİM Koleji, altı sezondur mücadele ettiği Basketbol Gençler Ligi'nde normal sezonu bu sezon üçüncü sırada bitirip en iyi derecesini elde ederken Coach Efe Can Önal, bunun bir süreç yönetimi olduğunu vurguladı. "Süreçleri satın alamıyorsunuz, inşa etmeniz gerekir" diyen Önal,  "Hemen hemen tüm sporcularımız, bu seviyede ilk kez ciddi süreler almasına rağmen çok iyi iş çıkarıyorlar, daha da iyi olacaklar çünkü aç kalmayı başarabiliyorlar. Bazı oyuncularımız ön planda gibi gözükse de kolektif bir çaba ile her maç farklı isimlerden de katkı alarak mücadele ediyoruz. Bu da sezon başı hayal ettiklerimizi, sahaya yansıttığımızı gösteriyor" dedi. 

Yoğun bir süreci geride bıraktıklarını ifade eden Önal, "BGL’nin yanı sıra İzmir Büyükler Ligi ve İzmir Liselerarası müsabakalarında 30’dan fazla maç yapıp iki şampiyonluk kazandık. Yüksek pozisyon sayısı ve teşebbüs ile oynamaya devam ettiğimiz bu süreçte BGL’nin en skorer üçüncü takımı olduk. Altıncı sezonu oynanan Basketbol Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji olarak ilk tur gruplarını ilk kez üçüncü sırada tamamladık. Bunlar sonuç olarak bizi mutlu etti. Ligin en genç teknik ekibi olarak, Süper Lig altyapılarının olduğu bir ligde, çeyrek finale direkt kalıp bir sonraki sezondaki yerimizi garantiledik. Çeyrek finalde ise ülkemizin önemli eğitim markalarından Darüşşafaka ile eşleştik. BGL’de daha önce iki kez çeyrek finale kaldık ama yukarısını görmemiştik. Umarım bu sefer daha iyisini yapacağız. Okulumuz ve kulübümüz için çok önemli bir seri olduğunu düşünüyorum. Rakibimiz Darüşşafaka’ya ve değerli koçu Hüsnü Eser’e başarılar diliyorum" diye konuştu. • YAZLAR: YAŞAYIP GÖRECEĞİZ
  GENEL Menajerimiz Namık Yazlar, yeni sezon öncesi yeni lig sistemini değerlendirdi.
 • ÖNAL İLE 1 YIL DAHA
  Takımımız, genç antrenör Efe Can Önal ile 2023-2024 sezonunda da yola devam edecek.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 65 – GAZİANTEP BASKETBOL: 76
  Takımımız, play-off yarı final ikinci maçında Gaziantep Basketbol'a 76-65'lik skorla yenildi ve sezonu kapattı.
 • GAZİANTEP BASKETBOL: 98 - GELİŞİM KOLEJİ: 83
  BASKETBOL Gençler Ligi Play-Off Yarı Final ilk maçında Gelişim Koleji deplasmanda Gaziantep Basketbol'a yenildi.
 • YARI FİNALDEYİZ
  GELİŞİM Koleji Basketbol Gençler Ligi Play-Off Çeyrek Final üçüncü maçında Darüşşafaka'yı 92-90 yenerek adını son dört takım arasına yazdırdı.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 84 DARÜŞŞAFAKA: 66
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde takımımız, çeyrek final ikinci maçında rakibini 18 sayı farkla yendi ve durumu 1-1'e getirdi.
 • DARÜŞŞAFAKA: 85 GELİŞİM KOLEJİ:79
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji, çeyrek final ilk maçında Darüşşafaka'ya mağlup oldu.
 • ÖNAL: SÜREÇLERİ İNŞA EDİYORUZ
  ÖNAL: Sezonu üçüncü sırada bitirip en iyi derecemizi elde ettik.
 • GELİŞİM KOLEJİ:75 FENERBAHÇE BEKO:68
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji sahasında Fenerbahçe BEKO'yu 7 sayı farkla mağlup etti.
 • TED ANKARA KOLEJLİLER: 104 GELİŞİM KOLEJİ: 100
  Takımımız, deplasmanda Ankara ekibine 4 sayı farkla yenildi.