TED KOLEJİ:76 - GELİŞİM KOLEJİ:73

11 Şubat 2021, Perşembe
GELİŞİM Koleji, Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi'nde Ankara ekibi TED Koleji karşısında normal süresi 66-66 biten maçı uzatmalarda 76-73 kaybetti.


GARANTİ BBVA sponsorluğunda organize edilen Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi'nde A Grubu'nda yer alan Gelişim Koleji, üçüncü maçında TED Ankara Koleji'ne normal süresi 66-66 biten mücadelede 76-73 kaybetti. Bolu'da oynadığı ilk 3 maçın 1'ini kazanan 2'sinde mağlup olan takımımız, bir sonraki maçını 9 Mart Salı günü Pınar Karşıyaka ile oynayacak.

Bolu Ertuğrul Mete Spor Kompleksi'nde oynanan karşılaşmanın ilk çeyreğini 16-17 üstün tamamlayan Gelişim Koleji, soyunma odasına 7 sayı farkla 30-23 önde girdi. Üçüncü çeyrekte rakibin yüksek yüzdeli şut kullanmasına engel olamayan takımımız, 14 sayı bulmasına karşın rakibin 21 sayısına engel olamayınca son periyoda 44-44 eşitlikle girildi. 

Her iki takımında 22'şer sayı bulduğu son çeyrekte takımımız adına bitime son 2 saniye kala Özgür Cengiz'in atışı çemberden döndü ve normal süre 66-66 eşitlikle sonlandı.

Uzatmaya giden mücadelenin son anları daha iyi oynayan TED, maçtan 76-73 galip ayrılan taraf oldu.

Gelişim Koleji'nde Özgür Cengiz 16, Emre Girgin 19, Arda Duraklar 11, Umut Yıldız 4, Mehmet Atalan 5, Mustafa Yerkazanoğlu 2, Deniz Şahin 2, Efe Yüzat 8, Berk Çetinkaya 2, Sarp Acet 4 sayı kaydetti. • İŞTE GELİŞİM RUHU
  KULÜBÜMÜZ, basketbol ve voleybol sporcularının katıldığı “Gelişim Ruhu” başlıklı bir panel düzenledi.
 • GELİŞİM’E ÇOK YAKIŞTI
  Kadın basketbolunun en iyi oyuncuları arasında gösterilen Esra Şencebe, Gelişim Koleji Basketbol Erkek Takımı’nda asistan coachluğa getirildi.
 • ÇELEBİOĞLU YENİDEN GELİŞİM’DE
  DÖRT sezon sarı-yeşilli formayı giyen ve aktif basketbol yaşamını yeni noktalayan Feyzi Çelebioğlu, altyapıda antrenör olarak göreve başladı.
 • GENÇLERİMİZLE GURURLUYUZ
  GENÇ milli takımlarda kulübümüzü temsil eden dört oyuncumuz için pastalı bir kutlama töreni yaptık.
 • YOL ARKADAŞIMIZ PAMCENTUR
  KULÜBÜMÜZ, DOGO’nun ardından İzmir’in önemli ulaşım şirketlerinden Pamcentur ile de forma reklamı sözleşmesi imzaladı.
 • GELİŞİM’İN FORMASI DOGO’DAN
  Bu sezon hem TB2L’de hem de BGL’de mücadele edecek sarı-yeşilli ekibinin formalarını, İzmir’den çıkıp bir dünya markası olan DOGO özel olarak tasarladı.
 • AKDAĞ: HEDEFİM GELİŞİM KOLEJİ EKOLU YARATMAK
  YILLAR sonra yeniden TB2L heyecanı yaşamaya hazırlanırken takımımızın deneyimli antrenörümüz Cem Akdağ, açıklamalarda bulundu.
 • CEM AKDAĞ, GELİŞİM KOLEJİ'NDE
  KULÜBÜMÜZ, yeni sezon öncesinde Türk basketbolunun deneyimli isimlerinden Antrenör Cem Akdağ ile sözleşme imzaladı.
 • GELİŞİM’DE ROTA CEM AKDAĞ
  GELİŞİM Koleji, yeni sezon öncesinde takımı Türk basketbolunun deneyimli isimlerinden Cem Akdağ’a emanet etmeyi planlıyor.
 • GELİŞİM KOLEJİ İLE KENDİRCİ YOLLARINI AYIRDI
  GARANTİ BBVA Basketbol Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji ile Antrenör Cüneyt Kendirci, yeni sezon öncesinde yollarını ayırdı.