GELİŞİM’DE ROTA CEM AKDAĞ

14 Haziran 2021, Pazartesi
GELİŞİM Koleji, yeni sezon öncesinde takımı Türk basketbolunun deneyimli isimlerinden Cem Akdağ’a emanet etmeyi planlıyor.


GARANTİ BBVA Basketbol Gençler Ligi’nde yeni sezon öncesinde Cüneyt Kendirci ile vedalaşan Gelişim Koleji, görevi Türk basketbolunun önemli isimlerinden Cem Akdağ’a emanet etmeyi planlıyor.

Türkiye Basketbol Antrenörler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Akdağ, teknik adamlık kariyerine Eczacıbaşı ve Galatasaray altyapısında başladı. 90’lı yıllarda altyapı milli takımlarında baş antrenörlük yaptıktan sonra Türkiye Birinci Ligi’nde Beşiktaş ve Pınar Karşıyaka’da, 2000’li yıllarda ise Galatasaray, Gaziantep, Olin Edirne, Eskişehir ve TED takımlarından görev aldı. Tecrübeli teknik adam, özellikle son yıllarda TBF'nin düzenlediği seminerlere katılarak genç antrenörlerin eğitimine yönelik çalışmalarını aktif olarak sürdürüyor.  
 
Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, gelecek sezon TB2L’ye katılmak istediklerini vurgulayarak, “BGL ekibimizde gelişime açık ve potansiyeli yüksek oyuncularımız var. Cem Akdağ, tecrübesi ile gençlerimizi daha ileriye taşıyabilecek bir antrenör. Yıllarını basketbola adamış ve yıllarca üst seviyede antrenörlük yapmış bir isim olan Cem Akdağ ile ilk görüşmemizi yaptık. Gayet olumlu geçen görüşmeden sonra yakın zamanda tekrar bir araya gelerek anlaşmaya varmak istiyoruz” dedi. 
 
Akdağ ise BSL’den sonra sadece gençlerden kurulu bir takımı çalıştırma hayali kurduğunu belirterek, “Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar ile yaptığımız görüşmede kendisinden heyecan verici, gençlerden kurulu bir kadroya sahip olduğu bilgisini aldım. Yaptığım kısa araştırmanın ardından da teklifi ciddi olarak düşünmeye karar verdim. Umarım her şey istediğimiz gibi gelişir” diye konuştu. • İŞTE GELİŞİM RUHU
  KULÜBÜMÜZ, basketbol ve voleybol sporcularının katıldığı “Gelişim Ruhu” başlıklı bir panel düzenledi.
 • GELİŞİM’E ÇOK YAKIŞTI
  Kadın basketbolunun en iyi oyuncuları arasında gösterilen Esra Şencebe, Gelişim Koleji Basketbol Erkek Takımı’nda asistan coachluğa getirildi.
 • ÇELEBİOĞLU YENİDEN GELİŞİM’DE
  DÖRT sezon sarı-yeşilli formayı giyen ve aktif basketbol yaşamını yeni noktalayan Feyzi Çelebioğlu, altyapıda antrenör olarak göreve başladı.
 • GENÇLERİMİZLE GURURLUYUZ
  GENÇ milli takımlarda kulübümüzü temsil eden dört oyuncumuz için pastalı bir kutlama töreni yaptık.
 • YOL ARKADAŞIMIZ PAMCENTUR
  KULÜBÜMÜZ, DOGO’nun ardından İzmir’in önemli ulaşım şirketlerinden Pamcentur ile de forma reklamı sözleşmesi imzaladı.
 • GELİŞİM’İN FORMASI DOGO’DAN
  Bu sezon hem TB2L’de hem de BGL’de mücadele edecek sarı-yeşilli ekibinin formalarını, İzmir’den çıkıp bir dünya markası olan DOGO özel olarak tasarladı.
 • AKDAĞ: HEDEFİM GELİŞİM KOLEJİ EKOLU YARATMAK
  YILLAR sonra yeniden TB2L heyecanı yaşamaya hazırlanırken takımımızın deneyimli antrenörümüz Cem Akdağ, açıklamalarda bulundu.
 • CEM AKDAĞ, GELİŞİM KOLEJİ'NDE
  KULÜBÜMÜZ, yeni sezon öncesinde Türk basketbolunun deneyimli isimlerinden Antrenör Cem Akdağ ile sözleşme imzaladı.
 • GELİŞİM’DE ROTA CEM AKDAĞ
  GELİŞİM Koleji, yeni sezon öncesinde takımı Türk basketbolunun deneyimli isimlerinden Cem Akdağ’a emanet etmeyi planlıyor.
 • GELİŞİM KOLEJİ İLE KENDİRCİ YOLLARINI AYIRDI
  GARANTİ BBVA Basketbol Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji ile Antrenör Cüneyt Kendirci, yeni sezon öncesinde yollarını ayırdı.