GELİŞİM’DE ROTA CEM AKDAĞ

14 Haziran 2021, Pazartesi
GELİŞİM Koleji, yeni sezon öncesinde takımı Türk basketbolunun deneyimli isimlerinden Cem Akdağ’a emanet etmeyi planlıyor.


GARANTİ BBVA Basketbol Gençler Ligi’nde yeni sezon öncesinde Cüneyt Kendirci ile vedalaşan Gelişim Koleji, görevi Türk basketbolunun önemli isimlerinden Cem Akdağ’a emanet etmeyi planlıyor.

Türkiye Basketbol Antrenörler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Akdağ, teknik adamlık kariyerine Eczacıbaşı ve Galatasaray altyapısında başladı. 90’lı yıllarda altyapı milli takımlarında baş antrenörlük yaptıktan sonra Türkiye Birinci Ligi’nde Beşiktaş ve Pınar Karşıyaka’da, 2000’li yıllarda ise Galatasaray, Gaziantep, Olin Edirne, Eskişehir ve TED takımlarından görev aldı. Tecrübeli teknik adam, özellikle son yıllarda TBF'nin düzenlediği seminerlere katılarak genç antrenörlerin eğitimine yönelik çalışmalarını aktif olarak sürdürüyor.  
 
Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, gelecek sezon TB2L’ye katılmak istediklerini vurgulayarak, “BGL ekibimizde gelişime açık ve potansiyeli yüksek oyuncularımız var. Cem Akdağ, tecrübesi ile gençlerimizi daha ileriye taşıyabilecek bir antrenör. Yıllarını basketbola adamış ve yıllarca üst seviyede antrenörlük yapmış bir isim olan Cem Akdağ ile ilk görüşmemizi yaptık. Gayet olumlu geçen görüşmeden sonra yakın zamanda tekrar bir araya gelerek anlaşmaya varmak istiyoruz” dedi. 
 
Akdağ ise BSL’den sonra sadece gençlerden kurulu bir takımı çalıştırma hayali kurduğunu belirterek, “Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar ile yaptığımız görüşmede kendisinden heyecan verici, gençlerden kurulu bir kadroya sahip olduğu bilgisini aldım. Yaptığım kısa araştırmanın ardından da teklifi ciddi olarak düşünmeye karar verdim. Umarım her şey istediğimiz gibi gelişir” diye konuştu. • YAZLAR: YAŞAYIP GÖRECEĞİZ
  GENEL Menajerimiz Namık Yazlar, yeni sezon öncesi yeni lig sistemini değerlendirdi.
 • ÖNAL İLE 1 YIL DAHA
  Takımımız, genç antrenör Efe Can Önal ile 2023-2024 sezonunda da yola devam edecek.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 65 – GAZİANTEP BASKETBOL: 76
  Takımımız, play-off yarı final ikinci maçında Gaziantep Basketbol'a 76-65'lik skorla yenildi ve sezonu kapattı.
 • GAZİANTEP BASKETBOL: 98 - GELİŞİM KOLEJİ: 83
  BASKETBOL Gençler Ligi Play-Off Yarı Final ilk maçında Gelişim Koleji deplasmanda Gaziantep Basketbol'a yenildi.
 • YARI FİNALDEYİZ
  GELİŞİM Koleji Basketbol Gençler Ligi Play-Off Çeyrek Final üçüncü maçında Darüşşafaka'yı 92-90 yenerek adını son dört takım arasına yazdırdı.
 • GELİŞİM KOLEJİ: 84 DARÜŞŞAFAKA: 66
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde takımımız, çeyrek final ikinci maçında rakibini 18 sayı farkla yendi ve durumu 1-1'e getirdi.
 • DARÜŞŞAFAKA: 85 GELİŞİM KOLEJİ:79
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji, çeyrek final ilk maçında Darüşşafaka'ya mağlup oldu.
 • ÖNAL: SÜREÇLERİ İNŞA EDİYORUZ
  ÖNAL: Sezonu üçüncü sırada bitirip en iyi derecemizi elde ettik.
 • GELİŞİM KOLEJİ:75 FENERBAHÇE BEKO:68
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde Gelişim Koleji sahasında Fenerbahçe BEKO'yu 7 sayı farkla mağlup etti.
 • TED ANKARA KOLEJLİLER: 104 GELİŞİM KOLEJİ: 100
  Takımımız, deplasmanda Ankara ekibine 4 sayı farkla yenildi.