GELİŞİM’DE ROTA CEM AKDAĞ

14 Haziran 2021, Pazartesi
GELİŞİM Koleji, yeni sezon öncesinde takımı Türk basketbolunun deneyimli isimlerinden Cem Akdağ’a emanet etmeyi planlıyor.


GARANTİ BBVA Basketbol Gençler Ligi’nde yeni sezon öncesinde Cüneyt Kendirci ile vedalaşan Gelişim Koleji, görevi Türk basketbolunun önemli isimlerinden Cem Akdağ’a emanet etmeyi planlıyor.

Türkiye Basketbol Antrenörler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Akdağ, teknik adamlık kariyerine Eczacıbaşı ve Galatasaray altyapısında başladı. 90’lı yıllarda altyapı milli takımlarında baş antrenörlük yaptıktan sonra Türkiye Birinci Ligi’nde Beşiktaş ve Pınar Karşıyaka’da, 2000’li yıllarda ise Galatasaray, Gaziantep, Olin Edirne, Eskişehir ve TED takımlarından görev aldı. Tecrübeli teknik adam, özellikle son yıllarda TBF'nin düzenlediği seminerlere katılarak genç antrenörlerin eğitimine yönelik çalışmalarını aktif olarak sürdürüyor.  
 
Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, gelecek sezon TB2L’ye katılmak istediklerini vurgulayarak, “BGL ekibimizde gelişime açık ve potansiyeli yüksek oyuncularımız var. Cem Akdağ, tecrübesi ile gençlerimizi daha ileriye taşıyabilecek bir antrenör. Yıllarını basketbola adamış ve yıllarca üst seviyede antrenörlük yapmış bir isim olan Cem Akdağ ile ilk görüşmemizi yaptık. Gayet olumlu geçen görüşmeden sonra yakın zamanda tekrar bir araya gelerek anlaşmaya varmak istiyoruz” dedi. 
 
Akdağ ise BSL’den sonra sadece gençlerden kurulu bir takımı çalıştırma hayali kurduğunu belirterek, “Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar ile yaptığımız görüşmede kendisinden heyecan verici, gençlerden kurulu bir kadroya sahip olduğu bilgisini aldım. Yaptığım kısa araştırmanın ardından da teklifi ciddi olarak düşünmeye karar verdim. Umarım her şey istediğimiz gibi gelişir” diye konuştu. • CEM HOCA'NIN ARDINDAN...
  Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.
 • CEM AKDAĞ'DAN VEDA YAZISI
  KULÜBÜMÜZDE unutulmaz güzel izler bırakan değerli hocamız, misyonunu tamamlayarak veda etti.
 • ÖZGÜR CENGİZ İLE GURURLANDIK
  BAŞARILI basketbolcumuz, NBA ve FIBA’nın İtalya Basketbol Federasyonu (FIP) ile düzenlediği Baketball Without Borders Europe / Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’na ülkemizden davet edilen üç oyuncudan biri oldu
 • DOĞAN, SAYI KRALI OLDU
  SİVAS’ta sona eren U18 Basketbol Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Doğan Bozveli, şampiyonanın sayı kralı oldu.
 • ANADOLU EFES:90 – GELİŞİM KOLEJİ:79
  Takımımız, Basketbol Gençler Ligi Play-Off çeyrek final rövanş maçında Anadolu Efes'e 90-79 yenilerek sezonu bitirdi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:76 – ANADOLU EFES:107
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, Play-Off Çeyrek Final ilk maçında sahasında karşılaştığı Anadolu Efes'e yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:91 – PINAR KARŞIYAKA:83
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, sahasında Pınar Karşıyaka'yı 91-83 yendi. Takımımız Play-Off Çeyrek Final'de Anadolu Efes'le eşleşti.
 • TEŞVİKİYE: 45 GELİŞİM KOLEJİ: 77
  BGL Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, deplasmanda Teşvikiye'yi 77-45'lik skorla yenerek play-off oynamaya hak kazandı.
 • GELİŞİM KOLEJİ:74 - GAZİANTEP BASKETBOL:65
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, sahasında lider Gaziantep Basketbol'u 74-65 yendi.
 • GAZİANTEP BASKETBOL:69 - GELİŞİM KOLEJİ:75
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden Gelişim Koleji, bu sezon sadece bir kez yenilen rakibini deplasmanda mağlup etti.