AKDAĞ: HEDEFİM GELİŞİM KOLEJİ EKOLU YARATMAK

23 Ağustos 2021, Pazartesi
YILLAR sonra yeniden TB2L heyecanı yaşamaya hazırlanırken takımımızın deneyimli antrenörümüz Cem Akdağ, açıklamalarda bulundu.


GELİŞİM Koleji, yıllar sonra yeniden TB2L heyecanı yaşamaya hazırlanırken deneyimli antrenör Cem Akdağ “Hedefim; Gelişim Koleji Basketbolu olarak anılacak bir ekol yaratmak” dedi.
 
Gelişim Koleji’ni “Mutevazı ancak çok güzel bir organizasyon” olarak nitelendiren Akdağ, “Buradaki basketbol kültürüne teknik ve taktik olarak katkıda bulunup örnek bir ekol yaratmayı hedefliyorum. Başkanımız Serdar Öner ve Genel Menajerimiz Namık Yazlar, eğitim ile basketbolun birlikte yürüdüğü, sürdürülebilir ve ülkemizde fazla örneği olmayan bir kültür yaratmış. Tek amacımız Türk basketboluna genç oyuncular kazandırmak. Bunun için de pek sık karşılaşılmayan, farklı bir sistem uygulayacağız” dedi.
 
Takımın hem TB2L’de hem de BGL’de aynı kadro ile mücadele edeceğine dikkat çeken Akdağ, “Oyuncularımız, idari ve teknik kadromuz için zorlu bir maraton olacak. İki ligde aynı anda oynamak basketbolcularımıza ciddi tecrübe kazandıracak. Milli takımdaki gençlerimizin tamamı şu anda aramızda değil, ama yaklaşık bir aydır çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bu süre içinde hem ortamı, hem de oyuncularımızı tanıma imkanını buldum. Son yıllarda verdiğim her demeçte, bundan sonraki amacımın genç oyuncularla çalışmak olduğunu belirtiyordum. Şimdi bu fırsat bana tanındı ve kendimi gerçekten çok şanslı hissediyorum” diye konuştu. • CEM HOCA'NIN ARDINDAN...
  Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.
 • CEM AKDAĞ'DAN VEDA YAZISI
  KULÜBÜMÜZDE unutulmaz güzel izler bırakan değerli hocamız, misyonunu tamamlayarak veda etti.
 • ÖZGÜR CENGİZ İLE GURURLANDIK
  BAŞARILI basketbolcumuz, NBA ve FIBA’nın İtalya Basketbol Federasyonu (FIP) ile düzenlediği Baketball Without Borders Europe / Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’na ülkemizden davet edilen üç oyuncudan biri oldu
 • DOĞAN, SAYI KRALI OLDU
  SİVAS’ta sona eren U18 Basketbol Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Doğan Bozveli, şampiyonanın sayı kralı oldu.
 • ANADOLU EFES:90 – GELİŞİM KOLEJİ:79
  Takımımız, Basketbol Gençler Ligi Play-Off çeyrek final rövanş maçında Anadolu Efes'e 90-79 yenilerek sezonu bitirdi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:76 – ANADOLU EFES:107
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, Play-Off Çeyrek Final ilk maçında sahasında karşılaştığı Anadolu Efes'e yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:91 – PINAR KARŞIYAKA:83
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, sahasında Pınar Karşıyaka'yı 91-83 yendi. Takımımız Play-Off Çeyrek Final'de Anadolu Efes'le eşleşti.
 • TEŞVİKİYE: 45 GELİŞİM KOLEJİ: 77
  BGL Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, deplasmanda Teşvikiye'yi 77-45'lik skorla yenerek play-off oynamaya hak kazandı.
 • GELİŞİM KOLEJİ:74 - GAZİANTEP BASKETBOL:65
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, sahasında lider Gaziantep Basketbol'u 74-65 yendi.
 • GAZİANTEP BASKETBOL:69 - GELİŞİM KOLEJİ:75
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden Gelişim Koleji, bu sezon sadece bir kez yenilen rakibini deplasmanda mağlup etti.