GELİŞİM’İN FORMASI DOGO’DAN

31 Ağustos 2021, Salı
Bu sezon hem TB2L’de hem de BGL’de mücadele edecek sarı-yeşilli ekibinin formalarını, İzmir’den çıkıp bir dünya markası olan DOGO özel olarak tasarladı.


BU sezon hem yıllar sonra dönüş yaptığı Basketbol 2. Ligi’nde (TB2L), hem de Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL)  mücadele edecek Gelişim Koleji’nin formaları, İzmir’den çıkıp bir dünya markası olan DOGO tarafından özel olarak tasarlandı. İzmir temsilcisi, 2021-2022 sezonundaki tüm maçlarına DOGO tasarımlı  formalarla çıkacak.

Forma tasarımında Gelişim Kolej’inin isminden ve vizyonundan yola çıkılırken, “gelişim” teması ön planda tutuldu. Formanın paça kısmından yatay başlayan çizgiler, sağlam temeli, güçlü ve yıkılmaz kökleri temsil ediyor. Formanın sağ ve sol kenarlardan dikey olarak devam eden çizgiler ise hızlı büyümeyi, sürekli gelişim içinde olmayı ve basketbolun ruhuna uygun şekilde hızı temsil ediyor. Etkili olması için, sade ve dikkat çekici bir tasarım tercih edilirken, göz yormayan, akıcı bir form kullanıldı.
 
Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, DOGO ile iş birliğine önem verdiklerini belirterek, “DOGO, birlikte aynı yöne bakabildiğimiz, spora değer veren ve uzun yıllardır birlikte olduğumuz bir firma. Önek iş birliğini önümüzdeki yıllarda daha da geliştireceğimize inanıyoruz” dedi.
 
DOGO’nun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Peksarı ise Gelişim Koleji Basketbol Takımı’nın forma sponsoru olmalarıyla ilgili gurur duyduğunu belirtirken, “DOGO’nun gençlerle oldukça aktif bir iletişimi var. Harekete geçen, hayata değer katan, sorgulayan ve sorgulamakla yetinmeyip değişimi başlatan gençlerimizin her zaman destekçisiyiz. Gelişim Koleji ise, hem gençlerimize hem de Türk basketboluna verdiği emekle takip ettiğimiz ve iş birliğinde bulunmaktan mutluluk duyduğumuz bir kurum. Gelişim Koleji ile olan yolculuğumuzda, en büyük hedefimiz gençlerimizin hayatına katkıda bulunmak ve ilham olabilmek” diye konuştu.
 
DOGO HAKKINDA
İnovatif bir teknikle dünyada ilk defa baskılı ayakkabı üreten ve kendisini tasarım ofisi olarak tanımlayan DOGO, çanta, aksesuar ve tişört tasarımlarıyla hem ülkemizde hem de yurtdışında isminden sıklıkla söz ettiriyor. Moda endüstrisinin vicdani yönünde yer alarak kuruluşundan bu yana vegan deri kullanan DOGO, tüketim döngüsünde hayvanların zarar görmesinin önüne geçiyor. Binlerce özgün tasarıma imza atan ve tasarımlarıyla insanların hayata olan tutkularını ön plana çıkarmak istediklerini belirten marka, yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle özellikle Z kuşağının gönlünü kazanmış durumda. • CEM HOCA'NIN ARDINDAN...
  Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.
 • CEM AKDAĞ'DAN VEDA YAZISI
  KULÜBÜMÜZDE unutulmaz güzel izler bırakan değerli hocamız, misyonunu tamamlayarak veda etti.
 • ÖZGÜR CENGİZ İLE GURURLANDIK
  BAŞARILI basketbolcumuz, NBA ve FIBA’nın İtalya Basketbol Federasyonu (FIP) ile düzenlediği Baketball Without Borders Europe / Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’na ülkemizden davet edilen üç oyuncudan biri oldu
 • DOĞAN, SAYI KRALI OLDU
  SİVAS’ta sona eren U18 Basketbol Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Doğan Bozveli, şampiyonanın sayı kralı oldu.
 • ANADOLU EFES:90 – GELİŞİM KOLEJİ:79
  Takımımız, Basketbol Gençler Ligi Play-Off çeyrek final rövanş maçında Anadolu Efes'e 90-79 yenilerek sezonu bitirdi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:76 – ANADOLU EFES:107
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, Play-Off Çeyrek Final ilk maçında sahasında karşılaştığı Anadolu Efes'e yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:91 – PINAR KARŞIYAKA:83
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, sahasında Pınar Karşıyaka'yı 91-83 yendi. Takımımız Play-Off Çeyrek Final'de Anadolu Efes'le eşleşti.
 • TEŞVİKİYE: 45 GELİŞİM KOLEJİ: 77
  BGL Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, deplasmanda Teşvikiye'yi 77-45'lik skorla yenerek play-off oynamaya hak kazandı.
 • GELİŞİM KOLEJİ:74 - GAZİANTEP BASKETBOL:65
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, sahasında lider Gaziantep Basketbol'u 74-65 yendi.
 • GAZİANTEP BASKETBOL:69 - GELİŞİM KOLEJİ:75
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden Gelişim Koleji, bu sezon sadece bir kez yenilen rakibini deplasmanda mağlup etti.