GELİŞİM’İN FORMASI DOGO’DAN

31 Ağustos 2021, Salı
Bu sezon hem TB2L’de hem de BGL’de mücadele edecek sarı-yeşilli ekibinin formalarını, İzmir’den çıkıp bir dünya markası olan DOGO özel olarak tasarladı.


BU sezon hem yıllar sonra dönüş yaptığı Basketbol 2. Ligi’nde (TB2L), hem de Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL)  mücadele edecek Gelişim Koleji’nin formaları, İzmir’den çıkıp bir dünya markası olan DOGO tarafından özel olarak tasarlandı. İzmir temsilcisi, 2021-2022 sezonundaki tüm maçlarına DOGO tasarımlı  formalarla çıkacak.

Forma tasarımında Gelişim Kolej’inin isminden ve vizyonundan yola çıkılırken, “gelişim” teması ön planda tutuldu. Formanın paça kısmından yatay başlayan çizgiler, sağlam temeli, güçlü ve yıkılmaz kökleri temsil ediyor. Formanın sağ ve sol kenarlardan dikey olarak devam eden çizgiler ise hızlı büyümeyi, sürekli gelişim içinde olmayı ve basketbolun ruhuna uygun şekilde hızı temsil ediyor. Etkili olması için, sade ve dikkat çekici bir tasarım tercih edilirken, göz yormayan, akıcı bir form kullanıldı.
 
Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, DOGO ile iş birliğine önem verdiklerini belirterek, “DOGO, birlikte aynı yöne bakabildiğimiz, spora değer veren ve uzun yıllardır birlikte olduğumuz bir firma. Önek iş birliğini önümüzdeki yıllarda daha da geliştireceğimize inanıyoruz” dedi.
 
DOGO’nun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Peksarı ise Gelişim Koleji Basketbol Takımı’nın forma sponsoru olmalarıyla ilgili gurur duyduğunu belirtirken, “DOGO’nun gençlerle oldukça aktif bir iletişimi var. Harekete geçen, hayata değer katan, sorgulayan ve sorgulamakla yetinmeyip değişimi başlatan gençlerimizin her zaman destekçisiyiz. Gelişim Koleji ise, hem gençlerimize hem de Türk basketboluna verdiği emekle takip ettiğimiz ve iş birliğinde bulunmaktan mutluluk duyduğumuz bir kurum. Gelişim Koleji ile olan yolculuğumuzda, en büyük hedefimiz gençlerimizin hayatına katkıda bulunmak ve ilham olabilmek” diye konuştu.
 
DOGO HAKKINDA
İnovatif bir teknikle dünyada ilk defa baskılı ayakkabı üreten ve kendisini tasarım ofisi olarak tanımlayan DOGO, çanta, aksesuar ve tişört tasarımlarıyla hem ülkemizde hem de yurtdışında isminden sıklıkla söz ettiriyor. Moda endüstrisinin vicdani yönünde yer alarak kuruluşundan bu yana vegan deri kullanan DOGO, tüketim döngüsünde hayvanların zarar görmesinin önüne geçiyor. Binlerce özgün tasarıma imza atan ve tasarımlarıyla insanların hayata olan tutkularını ön plana çıkarmak istediklerini belirten marka, yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle özellikle Z kuşağının gönlünü kazanmış durumda. • İŞTE GELİŞİM RUHU
  KULÜBÜMÜZ, basketbol ve voleybol sporcularının katıldığı “Gelişim Ruhu” başlıklı bir panel düzenledi.
 • GELİŞİM’E ÇOK YAKIŞTI
  Kadın basketbolunun en iyi oyuncuları arasında gösterilen Esra Şencebe, Gelişim Koleji Basketbol Erkek Takımı’nda asistan coachluğa getirildi.
 • ÇELEBİOĞLU YENİDEN GELİŞİM’DE
  DÖRT sezon sarı-yeşilli formayı giyen ve aktif basketbol yaşamını yeni noktalayan Feyzi Çelebioğlu, altyapıda antrenör olarak göreve başladı.
 • GENÇLERİMİZLE GURURLUYUZ
  GENÇ milli takımlarda kulübümüzü temsil eden dört oyuncumuz için pastalı bir kutlama töreni yaptık.
 • YOL ARKADAŞIMIZ PAMCENTUR
  KULÜBÜMÜZ, DOGO’nun ardından İzmir’in önemli ulaşım şirketlerinden Pamcentur ile de forma reklamı sözleşmesi imzaladı.
 • GELİŞİM’İN FORMASI DOGO’DAN
  Bu sezon hem TB2L’de hem de BGL’de mücadele edecek sarı-yeşilli ekibinin formalarını, İzmir’den çıkıp bir dünya markası olan DOGO özel olarak tasarladı.
 • AKDAĞ: HEDEFİM GELİŞİM KOLEJİ EKOLU YARATMAK
  YILLAR sonra yeniden TB2L heyecanı yaşamaya hazırlanırken takımımızın deneyimli antrenörümüz Cem Akdağ, açıklamalarda bulundu.
 • CEM AKDAĞ, GELİŞİM KOLEJİ'NDE
  KULÜBÜMÜZ, yeni sezon öncesinde Türk basketbolunun deneyimli isimlerinden Antrenör Cem Akdağ ile sözleşme imzaladı.
 • GELİŞİM’DE ROTA CEM AKDAĞ
  GELİŞİM Koleji, yeni sezon öncesinde takımı Türk basketbolunun deneyimli isimlerinden Cem Akdağ’a emanet etmeyi planlıyor.
 • GELİŞİM KOLEJİ İLE KENDİRCİ YOLLARINI AYIRDI
  GARANTİ BBVA Basketbol Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji ile Antrenör Cüneyt Kendirci, yeni sezon öncesinde yollarını ayırdı.