GENÇLERİMİZLE GURURLUYUZ

3 Eylül 2021, Cuma
GENÇ milli takımlarda kulübümüzü temsil eden dört oyuncumuz için pastalı bir kutlama töreni yaptık.


BU sezon hem Basketbol 2. Ligi’nde (TB2L) hem de Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL) mücadele edecek Gelişim Koleji, Yıldız ve Genç Milli Takım’da forma giyen dört oyuncusu için güzel bir kutlama töreni yaptı. Gelişim Koleji Kurucusu ve Kulüp Başkanı Serdar Öner, Genel Menajer Namık Yazlar ve Başantrenör Cem Akdağ’ın da yer aldığı pastalı kutlamada Faruk Yerkazanoğlu, Arda Duraklar, Emre Girgin ve Özgür Cengiz özel olarak tebrik edildi. Başkan Öner, Gelişim Koleji’nin eğitim ve sporda önemli bir misyonu temsil ettiğini vurgulayarak, “Okul olarak çocuklarımızı hayatın her alanına hazırlarken, sporda da Türk basketboluna örnek bir yapılanma oluşturuyoruz. Yarışırken yetiştiriyoruz ve çocuklarımızı başarabileceklerine inandırıyoruz. Bugün dört gencimizin ay-yıldızlı ekiplerimizde Gelişim Koleji ismini gururla temsil etmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Onların bugünlere gelmesinde en önemli katkı ailelerin, sonra da antrenörlerin. Hepsine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.


 • CEM HOCA'NIN ARDINDAN...
  Gelişim Koleji’nin yazılı olduğu basketbol tarih sayfalarında özel bir yerin olacak.
 • CEM AKDAĞ'DAN VEDA YAZISI
  KULÜBÜMÜZDE unutulmaz güzel izler bırakan değerli hocamız, misyonunu tamamlayarak veda etti.
 • ÖZGÜR CENGİZ İLE GURURLANDIK
  BAŞARILI basketbolcumuz, NBA ve FIBA’nın İtalya Basketbol Federasyonu (FIP) ile düzenlediği Baketball Without Borders Europe / Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’na ülkemizden davet edilen üç oyuncudan biri oldu
 • DOĞAN, SAYI KRALI OLDU
  SİVAS’ta sona eren U18 Basketbol Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Doğan Bozveli, şampiyonanın sayı kralı oldu.
 • ANADOLU EFES:90 – GELİŞİM KOLEJİ:79
  Takımımız, Basketbol Gençler Ligi Play-Off çeyrek final rövanş maçında Anadolu Efes'e 90-79 yenilerek sezonu bitirdi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:76 – ANADOLU EFES:107
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, Play-Off Çeyrek Final ilk maçında sahasında karşılaştığı Anadolu Efes'e yenildi.
 • GELİŞİM KOLEJİ:91 – PINAR KARŞIYAKA:83
  BASKETBOL Gençler Ligi'nde mücadele eden Gelişim Koleji, sahasında Pınar Karşıyaka'yı 91-83 yendi. Takımımız Play-Off Çeyrek Final'de Anadolu Efes'le eşleşti.
 • TEŞVİKİYE: 45 GELİŞİM KOLEJİ: 77
  BGL Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, deplasmanda Teşvikiye'yi 77-45'lik skorla yenerek play-off oynamaya hak kazandı.
 • GELİŞİM KOLEJİ:74 - GAZİANTEP BASKETBOL:65
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden takımımız, sahasında lider Gaziantep Basketbol'u 74-65 yendi.
 • GAZİANTEP BASKETBOL:69 - GELİŞİM KOLEJİ:75
  BASKETBOL Gençler Ligi Final Grubu'nda mücadele eden Gelişim Koleji, bu sezon sadece bir kez yenilen rakibini deplasmanda mağlup etti.